Atsakymai / Manim nepasitiki kolegos.

SJ Solutions™

LT EN RU

Manim nepasitiki kolegos.

Jaučiu, kad kolegos manim nepasitiki. Vis kažko nepasako. Nutyla reikšmingose vietose, išeina iš kabineto „pasitarti“. Akivaizdu, kad tam, jog aš negirdėčiau.

Turiu neblogą santykį su vadovais. Įtariu, kad kolegų elgesys gali būti to pasekmė.
Kaip man elgtis – ar pradėti burnot ant vadovų ir pataikaut kolegoms?! Apkalbinėt tuos, kurių nėra čia? Kartais taip norėtūsi elgtis kaip visi. Nesmagiai jaučiuosi darbe, balta varna. Įtariu, kad kolegos laiko mane vadovų pakalike (nežinau kito žodžio). Bet aš juk tik noriu dirbt savo darbą ir gerai jaustis darbo vietoje. Kaip man pasielgti.

Anonimė


Jūsų laiškas dar kartą įrodo kokią milžinišką reikšmę darbui ir jo rezultatui turi emocijos, atmosfera, santykiai. Toks kolektyvo elgesys neabejotinai demotyvuoja. Norisi spjauit į viską ir numoti ranka. O nesigauna, nes rūpi ir santykiai, ir darbas.

Tačiau čia, Jums leidus, nesigilinsiu į elgesio priežastis, ar problemos kilmę, o pasiūlysiu pamąstyti kiek iš kitos pusės.

Pasinaudodamas Jūsų klausimu nusprendžiau priminti visiems mums vieną iš galimų panašių problemų sprendimo būdų. Siūlau Jums trumpam atsiriboti nuo patiriamo nusivylimo dėl kitų elgesio ir jūsų lūkesčių neatitikimo, ir pasiimtumėte rašiklį, popieriaus lapą ir šiek tiek padirbėti. Paimkite ir aprašykite:

 • Kokie turėtų būti santykiai su kolegomis?
 • Kaip turėtų atrodytų jūsų bendras darbas?
  • Kaip norėtumėm, kad būtų darbe?
  • Kaip turėtų būti, kad norėtųsi eiti į darbą?
  • Kokia turėtų būti dalykinis nedravimas ir neformalus bendravimas?
  • Kokie galėtų būti kasdieniniai darbiniai ritualai?
  • Koks bendros veiklos rezultatas Jus tenkintų?
 • Kokie turėtų būti santykiai su kolegomis?
 • Kaip turėtų atrodytų jūsų bendras darbas?

Ir netaupykit šiam pratimui nei popieriaus, nei rašiklio, nei minčių, fantazijų, atvirumo ir nuoširdumo. Tai darysite sau ir dėl savęs.

Kai jau aprašysite maksimaliai detaliai tokią ateitį, kokios norėtumėte darbo vietoje, perskaitykite neskubėdma. O tada ant kito lapo, lygiai taip pat nuoširdžiai ir dalykiškai, atsakykite į šį klausimą:

  • Ką padarysiu, kad būtų taip kaip aš noriu?

Geriausia būtų atsakymus rašyti papunkčiui. Nebūtinai svarbos ar reikšmingumo tvarka. Sutikite, apsimoka išnaudoti visas priimtinas galimybes, kad įvyktų pageidaujamas pokytis. O taip retai išnaudojam savo pačių galimybes tą pokytį kurti. Pabandykite šįkart padaryti šiek tiek daugiau..

Sąrašą gali sudaryti ir maži maži dalykai, ir rimti pokalbiai ar veiksmai. Viskas leistina, kol tai ant popieriaus. O kai sarašas jau ilgas ir turiningas, belieka tik prie atitinkamų punktų įrašyti laiką – kada (ar nuo kada, ar iki kada) padarysite tai, ką manote esant reikalinga padaryti. Štai ir turite planelį.

Ir jei buvote nuoširdi, atvira sau pačiai, geranoriška, susitelkinati į rezultatą, planas bus veiksnus. Tai yra naudingas ir Jums, ir organizacijai. Belieka pradėti nuo anksčiausiai galimo įvykdyti plano punkto. Sėkmės!


Saulius Jovaišas

Konsultuoja Saulius Jovaišas (saulius.jovaisas@sjs.lt)
Publikuota www.asirpsichologija.lt

Į klausimus atsako verslo valdymo patarėjas, personalo parinkimo ekspertas, ugdančiojo vadovavimo ir karjeros mentorius Saulius Jovaišas