Atsakymai / Kai emocijos ir santykiai tampa svarbesniais už darbą.

SJ Solutions™

LT EN RU

Kai emocijos ir santykiai tampa svarbesniais už darbą.

Atėję į darbą mes emocijų nepaliekam namie, kaip nereikalingo skėčio saulėtą dieną. Mes emocijas atsinešam į darbą kartu. Tačiau kaikurie taip stipriai įsisuka į jas, į artimus santykius, į tarpusavio priklausomybę, kad tai ima trukdyti darbo rezultatams. Ką daryt su “saldžiąja porele?”

Turim darbe „saldžiąją porelę“. Draugauja. Šiaip, duok Dieve jiems sveikatos! Bet jei tenka turėti su jais darbinių reikalų, tai visada jautiesi tarsi kištumeis į šeimos reikalus. Vienas kitą užstoja, vienas be kito sprendimų nepriima. Bet blogiausia, kai susipyksta. Tada ne tik vienas be kito nieko nesprendžia, nebepriima sprendimų apskritai. Atmosfera biure darosi nepakenčiama: rėkauja, ginčijasi garsiai arba nesikalba, durimis tranko. Tai produktyviai dirbti nepadeda. Ar įmanoma tokioje situacijoje ką nors padaryti?

Simas


Prisipažinsiu, nelabai norėjau atsakinėt į šį Jūsų klausimą. Tiesą pasakius, visai nenorėjau. Nežinau, kaip tokią situaciją išspręsti. Du artimai susiję žmonės darbinėje aplinkoje kitus tarsi paverčia savo santykių įkaitais. Tokiems dviem visada svarbiau bus jie patys, o ne organizacija, jos vertė ir tikslai.

Tikiu, kad šioje situacijoje galėtų pagelbėti aiškios atsakomybės ribos, kas už ką ir kada atsako. Tad galbūt verta surinkti visus susijusius žmones ir nesigilinant į „esminį“ gyvenimo klausimą, kas kaltas, susitarti, kaip veiksite kaip organizacijos nariai ir kokius darbinius klausimus kas kada spręs.

Dažnai tokia emociškai „įkrauta“ situacija susiklosto tada, kai iššūkiai tampa rutina, kitaip sakant, kai organizacijos žmonės nėra maksimaliai įsitraukę į naujus projektus, naujų produktų ar sistemų kūrimą. Tada, kai darbas tampa tiesiog darbu: tvarka būna nusistovėjusi, be individualios atsakomybės, be aistros siekti ko nors didesnio. Todėl galbūt būtų prasminga visiems kartu apsibrėžti, kur esat ir kur norit būti. Ir ką turit padaryt visi kartu, kad atsidurtumėt ten, kur norit būti.

Nuojauta kužda, kad Jūs, Simai, atstovaujat nedidelei organizacijai. Plius minus dešimt žmonių, ar ne? Tai visada susiję su padidėjusiu dėmesiu emociniam ryšiui. Kiekvienas nesusipratimas priimamas labai asmeniškai ir tampa svarbus. Be daugelio kitų dalykų, būtent tai dažnai būna mažos organizacijos iššūkis. Bet tai yra ir svarbus privalumas – visi arti ir su visais galima nesunkiai kalbėtis, tartis ir rasti sąlyčio taškų. Todėl lengviau atsinaujinti, priimti naujus iššūkius, įgyvendinti pokyčius ir susigrąžinti užsidegimą. Jei nors vienas atsakingai ir energingai imasi iniciatyvos, ir kiti gali tuo užsikrėsti. Kodėl to nepadarius Jums, Simai?


Saulius Jovaišas

Konsultuoja Saulius Jovaišas (saulius.jovaisas@sjs.lt)
Publikuota www.asirpsichologija.lt

Į klausimus atsako verslo valdymo patarėjas, personalo parinkimo ekspertas, ugdančiojo vadovavimo ir karjeros mentorius Saulius Jovaišas