Atsakymai / Bijau keisti darbą. Kas bus, jei nerasiu kito?

SJ Solutions™

LT EN RU

Bijau keisti darbą. Kas bus, jei nerasiu kito?

Daugelis iš mūsų seniai būtume pakeitę nemėgstamą darbą. Tačiau nesėkmės baimė stabdo nuo bet kokių ryžtingų veiksmų. Kaip pasiryžti pakeisti darbą dabar?

Darbovietėje užkniso juodai! Labai noriu pakeisti darbą, bet bijau, kad nerasiu. Kuris laikas tyliai ieškau. Buvau keliuose pokalbiuose, bet kol kas jokių realių pasiūlymų negavau. Ką man daryti? Ar bandyti išlaikyt tą suknistą vietą, kurios nekenčiu, ypač padalinio vadovo, ar surizikuoti ir viską mesti? Bet jei nerasiu kito darbo!? Sauliau, patark!

Giedrius


Žinai, Giedriau, jei būtų ne žurnalo puslapiai, o tinklaraštis, Tavo laišką įdėčiau su visais keiksmažodžiais, kuriuos skyrei savo esamai darbovietei. Bet čia nerizikuosiu.

Suprantu Tave, žmogau, ne taip jau mažai žmonių šiandien pat išeitų iš savo darbo, jei būtų tikri, kad iškart susiras tą, apie kurį patyliukais svajoja. Bet gal ir gerai, kad bijo, juk kas nors turi ir prastose įmonėse dirbti (juokauju...).

Palikime kitus ramybėje, pakalbėkim apie Tave. Akivaizdu, kad Tau reikalas prisirpo. Būtų įdomu sužinoti, ar Tavo darbo rezultatai dabartinėje įmonėje yra bent patenkinami, nes jei tokia Tavo motyvacija dirbti, visai tikėtina, kad jie nekokie. Tad nesunku prognozuoti, jog padalinio vadovas Tavęs dar neatleido tik todėl, kad vis nesugalvoja kaip. Todėl yra rizika, kad ilgai tos suknistos vietos Tau išlaikyti gali ir nepavykti.

Be abejo, būtų išmintinga užsitikrinti saugų kito darbo paieškos periodą, tai yra dirbti taip, kad neatleistų, tuo metu kryptingai ieškant kito darbo. Bet tam reikia pakeisti savo nusiteikimą atliekamo darbo ir įmonės, kurioje dirbi, atžvilgiu. Kitaip galima vieną dieną pabusti bedarbiu ir su labai blogom rekomendacijom. O rekomendacijos visais laikais turėjo svorį. Galų gale, ir savigarba turėtų pagelbėti – juk negražu gauti atlyginimą už blogai atliekamą darbą. Taip elgiantis, žiūrėk, ir turimas darbas pradės patikti.

Kitu atveju gal net ir geriau pačiam išeiti savo noru ar abiem šalims susitarus, kad galėtum šimtu procentu atsiduoti naujo darbo paieškai. Juk darbo paieška irgi rimtas darbas ir nerimtai jo daryti neverta.

Bet čia gali kilti kita problema: o gal Tavo požiūris į esamą darbą atspindi požiūrį į bet kokį darbą. Jei taip, gali būti labai sunku surasti darbą, kuris atitiks lūkesčius, o ir būsimiems galimiems darbdaviams tokį požiūrį turintis žmogus gali būti ne itin reikalingas.

Bendraudamas su savo klientais, darbdaviais, įsitikinau: būtent požiūris į tam tikrą darbą yra lemiantis veiksnys, kai darbdaviai turi nuspręsti, kurį iš kelių panašių kandidatų pasirinkti.

Vienas iš požiūrį keičiančių klausimų yra toks, kurį, neabejoju, esi girdėjęs: ką aš sukuriu, kokią pridėtinę vertę galiu sukurti ir sukursiu mane samdančiai įmonei? Šis klausimas gerokai skiriasi nuo to kito, įprasto: ką darbdavys gali duoti man?

Sėkmės!

Saulius


Saulius Jovaišas

Konsultuoja Saulius Jovaišas (saulius.jovaisas@sjs.lt)
Publikuota www.asirpsichologija.lt

Į klausimus atsako verslo valdymo patarėjas, personalo parinkimo ekspertas, ugdančiojo vadovavimo ir karjeros mentorius Saulius Jovaišas